Kolektory danych- szybka kontrola cen

Kolektory danych

Kolektory danych

Praca w mniejszych sklepach na pewno znacznie różni się od tej w dużych marketach czy nawet sieciówkach. Chodzi przede wszystkim o ogarnięcie wszystkich produktów, a także wszystkiego co jest z nimi związane. Na pewno nieraz byliśmy świadkami tego, że w dużych sklepach ceny podane na półkach przy produktach nieco różniły się od tych rzeczywistych jakie zapłaciliśmy. Niekoniecznie musi to być ewidentna wina pracowników. Wszak równie dobrze mogło coś źle zostać zapisane w systemu. Dlatego też by uniknąć takich sytuacji najlepiej co jakiś czas sprawdza c czy na pewno ceny an pólkach są takie same jak te zapisane w systemie. Oczywiście nikt tego nie czyni chodząc po placówce handlowej i zapisując jakie są ceny. Wszak byłoby to czasochłonne i raczej niemożliwe.Dlatego też pracownicy powinni zostać wyposażeni w takie urządzenia jak chociażby kolektory danych. Wszystko to dlatego, że w znacznym stopniu są one w stanie ułatwić takie zadanie, a właściwie sprawiają, że jest ono w ogóle możliwe. Jak wiadomo tym urządzeniem skanujemy kod zamieszony na opakowaniu lub też przy cenie produktu. Dzięki temu od razu na wyświetlaczu pojawiają nam się wszystkie informacje zawarte w tym kodzie kreskowym na temat produktu oczywiście. Co więcej jeśli urządzenie jest podłączone do systemu to ukarze nam się również jego cena.

W ten sposób można naprawdę w szybki sposób sprawdzić czy na pewno ceny się zgadzają z tym co ma system kasowy w sklepie. Dlatego też kolektory danych są na wyposażeniu sklepu. Oczywiście nie jest tak, że każdy pracownik koniecznie musi mieć coś takiego. Bardzo często wystarcza jeden lub kilka takich urządzeń na cały sklep. W końcu nie jest tak, że nieustannie wszyscy naraz będą musieli sprawdzać ceny i inne czynności wykonywać przy wykorzystaniu kolektora.

Zatem kolektory danych ułatwiają, a raczej umożliwiają, stałą kontrolę cen jakie znajdują się na sklepowych pólkach przy konkretnych produktach. pomocne jest to tym bardziej im jest większy sklep, w którym znajduje się wiele różnego rodzaju asortymentu sprzedażowego.

Categories: Kolektory danych