Niezawodne skanery kodów kreskowych

skanery kodów kreskowych

skanery kodów kreskowych

Nowoczesne skanery kodów kreskowych słyną nie tylko z wprowadzonej dużej ilości użytecznych nowinek technicznych, ale także z niezawodności i możliwości wielogodzinnej pracy w trybie bezprzewodowym. Na rynku wielu producentów oferuje różne produkty, aczkolwiek warto zakupić te, które zostały już sprawdzone przez wielu sprzedawców, w tym największych potentatów na rynku hipermarketów i galerii handlowych. Nie są to urządzenia najtańsze, więc tym bardziej zaufanie opiniom zadowolonych użytkowników powinno być na liście priorytetów przy szukaniu skanera. W przypadku skanerów ręcznych wybór jest równie szeroki, co wśród skanerów stacjonarnych. Oto kilka polecanych modeli:

Firma CipherLab oferuje model 1166BT w cenie 1250 złotych netto. Skaner wyróżnia odczyt kodów z odległości 33 cm, a odległość pracy od pomieszczenia stacjonarnego wynosi aż 100 metrów. Pomaga to w luźnym przemieszczaniu się po dużej hali, gdzie rozłożonych jest wiele różnych produktów, nawet z trudniejszymi do odczytania kodami, czyli np. w sieciowym hipermarkecie. Model od firmy CipherLab posiada szybko ładujący się akumulatorek. Oprócz sygnalizacji optycznej, skaner wydaje dźwięki informujące o dokonanym odczycie.

Skanery kodów kreskowych od Datalogic są wyjątkowe, gdyż wyróżnia je charakterystyczny żółty kolor. Te skanery tworzone są do pracy w trudniejszych warunkach, to znaczy, że są wykonanie solidnie i nawet upadek z dwóch metrów nie powinien uszkodzić urządzenia. Odległość odczytu to aż 500 cm. Pomimo swojej twardości, skanery nie są ciężkie. Model PowerScanPD7100 jest polecany osobom, które potrzebują niezawodnego skanera, nawet w maksymalnie załadowanej towarem hali.

Skanery kodów kreskowych są wybawieniem w sytuacji, gdy trzeba szybko przetworzyć sporą ilość artykułów czy w przypadku magazynowania, czy sprzedaży dużych gabarytowo przedmiotów, które nie zawsze da się przenieść na taśmę. Inne znane urządzenia to przykładowo:

  • Gryphon I GD4400 2D (899 złotych)
  • Honeywell (990 złotych)
  • Aragox AS-8000 (tani skaner w cenie 220 złotych)

Categories: Skanery kodów kreskowych